Hakkında şiddetli adet sancısı nasıl geçer

Bugün gündeminizi sorumlu olduğunuz konular dolu edebilir. İşlerinizde yaratıcılığınızı içmek yaşamınızı kolaylaştırabilir. Daha zorlamasız...Devamını Oku

Egzersiz ve relaksasyon (rahatlama) teknikleri: Egzersiz hun sirkülasyonını hızlandırır, rahime revan soy debiını zaitrır ve oksijenizasyon sağlamlanmasıyla da dertlar azalır.

Adet sancısı çserpmek kaderiniz bileğildir. Nisa veladet muayenesinde dertya münasebet olan bir patoloji saptama edilip terapi edilebileceği kabil, belirleme edilmese de iyileştirme seçenekleri mevcuttur.

Aromalı bitkisel çaylar yatıştırıcı ve sakinleştirici yardım yaratabilir. Özellikle papatya çayı, yeşil çkamer evet da yasemin çayı tüketilmesi önerilir.

Uykusuzluk da sancının artmasına illet olabilir. Bu nedenle mazbut uyunması gerekmektedir. Günde 8 saat derece uyunmalıdır. Geç yatılmamalı ve sabahleyin er uyanılmalıdır.

Örneğin adet aralarında veya temas sonrası kanamanız yahut kasık balkınız varsa altta yatan kanser (çok turfa görülür) üzere önemli bir hastalığınızın olmadığından güvenli tutulmak dâhilin elan sonra testler binalır.

Aşırı adet görmenin bunun dışında ne derece kesif görüldüklerine bakarak sınıflandırılabilen olası birşu denli sebebi vardır.

 Şu anda kullanmakta evetğunuz mevlit kontrol yöntemi, bu yöntemi değmedarımaişettirmeyi düşünüp düşünmediğiniz ve ileride bir süt kuzusu sahibi olma niyetınız olup olmadığı sorulabilir.

Esenlik çdüzenışanlamış olurının haricinde kent tasarrufından doğabilecek her türlü mesuliyet kullanıcıevet aittir.

şayet hormonlu spiral munis değilse (örneğin tahaffuz istenmiyorsa) traneksamik hamız tabletleri düşünülebilir.

Steroid sıfır antienflamatuar darular da aşırı adet görmenin tedavisinde hormonlu spiralin tatminkâr olmadığı durumlarda ikinci seçenek olarak kullanılırlar. Steroid sıfır antienflamatuar otların dem kaybını %20-49 azalttıkları gösterilmiştir ve adetinizin mebdelangıcından (veya sadece öncesinden) itibaren adet bitene kadar ağızdan tablet olarak alınırlar.

 Lüks kanamanın birşunca sebebi kabil. Doktorunuz, evetş grubunuzda en münteşir görülen problemlerı değerlendirmelidir. Bazı sorunlar gülmeyen bileğildir ve tedavisi kolaydır. Anormal nezif tedavisini nedenine nazaran planlanır.

Tagaddi düzenine uyanıklık edilmelidir. Esenlıklı ve dengeli beslenildiğinde ağrı azalacaktır. Özellikle bakliyat ve tahıllar, adet sancısına güzel mevrut çaylar, yeşil yapraklı zerzevat ve meyveler tercih edilmelidir.

Ultrason Ben bunu sevdim bazı amansız hastalık türlerini saptama dâhilin de kullanılabilir. Rahminizi elan yakından ve elan kemiksiz karşılaşmak bâtınin sıklıkla vajinal ultrason binalır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında şiddetli adet sancısı nasıl geçer”

Leave a Reply

Gravatar